Filia nr 40 (Łużycka 55) zaprasza czytelników do swoich odnowionych wnętrz. To miejsce jest idealne dla miłośników książek, ale także do nauki oraz pracy zdalnej. Wystrój nawiązuje mocno do natury – na suficie znajdziemy niebo, ptaki, a wokół pełno zieleni. Wszystko otulone pastelowymi kolorami. Zobacz fotorelację z otwarcia Filii!

Remont w Filii nr 40 jest efektem starań mieszkańców, którzy napisali projekt do Budżetu Obywatelskiego Krakowa. Dzięki temu udało się zyskać 118 tys. zł, a całkowity koszt prac wyniósł blisko 600 tys. zł. Filia przeszła kapitalną zmianę – mówimy o wyburzaniu ścian, zmianie układu pomieszczeń, wymianie podłóg, mebli i sprzętu oraz przebudowie instalacji elektrycznej, wodociągowej i kanalizacyjnej.

Sprzęt komputerowy został zakupiony z funduszy pozyskanych w ramach projektu „E–usługi w Bibliotece Kraków wraz z wdrożeniem nowoczesnej infrastruktury informatycznej” sfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa.

Filia jest dostosowana zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można w niej znaleźć pokój pracy cichej, strefę komputerową, a także uroczy kącik dla dzieci. Niespodzianką dla czytelników są również pewni mieszkańcy Filii – rybki w akwarium…