Od 20 stycznia czytelnicy mogą ponownie wypożyczać książki w Filii nr 24 (ul. Na Błonie 13D). W wyniku remontu powiększono o 1/3 przestrzeń biblioteczną, urządzono uroczy kącik dla najmłodszych czytelników i wymieniono meble, sprzęt komputerowy oraz audiowizualny. To pozwala także na organizację lekcji bibliotecznych, warsztatów lub spotkań dla niewielkiej liczby czytelników.

Wykonane prace remontowe (adaptacja nowego pomieszczenia, odnowienie dotychczasowej siedziby, położenie nowej posadzki, urządzenie zaplecza socjalno-biurowego, wymiana oświetlenia oraz zakup nowych mebli i sprzętu) zamknęły się kwotą ok. 240 000 zł. Środki finansowe na ten cel przekazał Prezydent Miasta Krakowa za pośrednictwem Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warto wiedzieć, że biblioteka mieści się w Klubie Osiedlowym „Jordanówka” przy ul. Na Błonie 13D od 25 lat. Od 2017 roku znajduje się w strukturze Biblioteki Kraków.

W naszych planach na przyszłość są kolejne otwarcia aktualnie remontowanych placówek: pod koniec lutego Filii nr 33 przy ul. Zakopiańskiej 103, a w kwietniu Filii nr 40 przy ul. Łużyckiej.