Niezwykła wystawa portretów wybitnych Czeszek

Biblioteka Kraków zaprasza do obejrzenia w kilku swoich filiach wystawy kobiecych portretów, przedstawionych w formie grafik, zatytułowanej „Czeskie Bohaterki w Bibliotece Kraków”. Wśród kilkudziesięciu wybranych do ekspozycji wybitnych postaci są m. in. artystki, polityczki, sportsmenki, naukowczynie. To dobra okazja do poznania naszych południowych sąsiadów, widzianych przez pryzmat kobiet, które odegrały ważną rolę nie tylko w czeskiej, ale również międzynarodowej historii i we współczesności.

Wystawę można obejrzeć od 10 czerwca do 31 sierpnia w następujących filiach Biblioteki Kraków: nr 21 – ul. Królewska 59, nr 46 – ul. Limanowskiego 4, nr 53 – os. Stalowe 12, nr 56 – os. Zgody 7 (oddział dla dorosłych).  Ekspozycja powstała we współpracy z Wydziałem Projektowania i Sztuki na Uniwersytecie Zachodnich Czech w Pilznie, Ambasadą Republiki Czeskiej w Warszawie i  Czeskim Centrum Warszawa.