Noc Poezji w Bibliotece Kraków

Tematem przewodnim dziesiątej, jubileuszowej Nocy Poezji będzie podróż. W nocy z 10 na 11 października cały Kraków będzie literacko podróżował: w czasie, pamięci i języku, w poszukiwaniu prawdy, porozumienia i spełnienia.

PROGRAM NOCY POEZJI W BIBLIOTECE KRAKÓW

Biblioteka Kraków Filia 42 ul. Agatowa 33 | godz. 15:00

„Poetycka podróż dla najmłodszych”

Spotkanie z Michałem Rusinkiem, autorem wierszy dla dzieci pt. „Wierszyki domowe” oraz Joanną Rusinek, która zaprezentuje ilustracje przygotowywane do książek i opowie o pracy ilustratora.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1 | godz. 15:00

Spotkanie z autorkami wyróżnionymi w Konkursie na Książkowy Debiut Poetycki 2020. Spotkanie z poezją Natalii Kubicius – autorki tomu „Umowa Śmieciowa” i Krystyny Czarneckiej – autorką tomu „Clewline”.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Biblioteka Kraków Filia 21 Wypożyczalnia dla dorosłych ul. Królewska 59 | godz. 17:00

„Czterech poetów – Cztery poetyckie podróże”

Spotkanie z Józefem Baranem, Piotrem Lamprechtem, Michałem Piętniewiczem i Adamem Ziemianinem. Prezentacja utworów, rozmowa o motywach podróżniczych w ich twórczości. W trakcie spotkania będzie także możliwość prezentacji własnego wiersza przez uczestników wieczoru poetyckiego.

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

Biblioteka Kraków Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” ul. Szczepańska 1 | godz. 17:00

Promocja tomu wierszy Jadwigi Maliny „Światło i szelest” wydanego w 2020 r. przez Bibliotekę Kraków w ramach serii wydawniczej „Poeci Krakowa”. W programie: autorska prezentacja wierszy w wykonaniu poetki Jadwigi Maliny, wystąpienie Joanny Zach – krytyka literackiego oraz autorki wstępu do tomu, a także recytacja wierszy przez aktorkę Lidię Bogaczównę.

Noc Poezji 2020