Oferta dla dzieci

Księgozbiór

Niemal w każdej naszej filii znajduje się dział z literaturą dla dzieci. Książki są przeznaczone dla najmłodszych maluchów, a także dla nieco starszych dzieci. Na naszych półkach można odnaleźć pozycje nastawione na rozwój, a także opowieści przygodowe, fantastyczne, czy książki edukacyjne. Każdy Rodzic może sam zgłaszać literackie propozycje w naszym Katalogu Online poprzez zalogowanie się na swoje konto biblioteczne i kliknięcie w przycisk: ZAPROPONUJ ZAKUP. Czekamy na propozycje!

Kąciki dla dzieci

W oddziałach dla dzieci staramy się wygospodarować przestrzeń na zabawę. Znajdujące się tam kąciki są mniejsze, lub większe, w zależności od ilości miejsca i możliwości lokalowych. Znajdziemy w nich m.in. stoliki z krzesełkami, kredki, mazaki i inne  malownicze sprzęty, gry, klocki oraz puzzle (w wybranych filiach). To miejsce, gdzie Rodzic spokojnie może usiąść z dzieckiem, pobawić się, a w międzyczasie i co nieco przeczytać, czy dziecku, czy sobie…

Miejsce Przyjazne Rodzinom z Dziećmi

Nasza Filia nr 16 przy ul. Radzikowskiego 29 otrzymała tytuł „Miejsca Przyjaznego Rodzinom z Dziećmi”. To plebiscyt, który promuje rozwiązania odpowiadające na potrzeby krakowskich rodzin z dziećmi w różnym wieku. Realizowany jest w ramach kampanii „Kraków stawia na rodzinę” objętej honorowym patronatem prezydenta Krakowa.

W tym miejscu warto dodać, że w niektórych toaletach w naszych filiach znajdują się przewijaki dla mam z dziećmi.

Certyfikat Miejsce przyjazne rodzinom z dziecmi