Olga Havlová i Komitet Dobrej Woli – wystawa w Krakowie

Od 20 grudnia do końca stycznia w Filii 49 Biblioteki Kraków będzie można ogladać wystawę poświęconą działalności publicznej słynnej czeskiej Pierwszej Damy.

Prezentowana w Filii nr 49 (os. Tysiąclecia 42) wystawa czarno–białych fotografii dokumentuje początki działalności Fundacji Výběr dobré vůle (Komitet dobrej woli), niosącej pomoc osobom niepełnosprawnym, którą w 1990 roku założyła Olga Havlová (1933-1996), pierwsza żona Václava Havla, znanego pisarza i dramaturga, prezydenta Czechosłowacji, a później Czech. Na fotografiach zostały utrwalone spotkania z niepełnosprawnymi dziećmi i dorosłymi oraz z ważnymi postaciami ze świata wspierającymi jej działalność.

Autorzy zdjęć: Ondřej Němec, Bohdan Holomíček, Přemysl Fialka, Gabriela Čapková, Zdeněk Chrapek i inni.

Ekspozycja powstała we współpracy z Czeskim Centrum w Warszawie i będzie prezentowana do końca stycznia 2019 roku.