W czwartek 21 listopada otworzyliśmy po remoncie Filię nr 51 Biblioteki Kraków. Oddział będzie miał nowe, dłuższe godziny otwarcia: pn., wt., śr., pt., 9:00-19:00, czw. 12:00-19:00, sb. nieczynne.

Gruntowny remont biblioteki, która w tym miejscu działa od czerwca 1969 roku, obejmował wymianę podłóg oraz okien, założenie nowego oświetlenia, klimatyzacji, przebudowę zaplecza sanitarno-socjalnego, przystosowanie wnętrza dla osób niepełnosprawnych oraz nowoczesną aranżację przestrzeni bibliotecznej, odpowiadającą potrzebom dzisiejszych użytkowników.

W odnowionych wnętrzach Filii 51, obejmujących blisko 250 m2 powierzchni, zgromadzono ponad 32 tys. książek  dla dzieci i dorosłych, w tym również gry planszowe. Szczególne miejsce stanowić będzie pracownia prof. Bolesława Farona, gdzie został zgromadzony jego kilkutysięczny księgozbiór.

21 listopada 2019