Peron Literacki – warsztaty on-line | 3 kwietnia

Zapraszamy na kolejne warsztaty literackie w ramach cyklu „Peron Literacki Biblioteki Kraków”.

3 kwietnia o godz. 18.00 udostępnimy na Facebooku zapis wideo warsztatów przygotowanych przez Karol Ochodek. Będziecie mogli komentować i rozmawiać z Karolem poprzez komentarze…

Materiał będzie dostępny w grupie Facebookowej Peron Literacki Biblioteki Kraków oraz na Facebookowych profilach Biblioteka.Kraków i Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków

Na najbliższych warsztatach, prowadzonych z powodu zaistniałej sytuacji w sposób zdalny, zajmiemy się słowem śpiewanym, czyli poezją tworzoną w ramach tekstu piosenki.

O tym jak pisać teksty, które można potem zaśpiewać lub też jak dopasować tekst do istniejącej już melodii opowie Karol Ochodek – przedstawiciel młodej sceny krakowskiej. Wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów. Zajmuje się szeroko pojętą piosenką autorską, którą osadza na stylu muzycznym z pogranicza bluesa, folku, jazzu i muzyki etnicznej. Karol prowadzi działalność solową, występując w różnych konfiguracjach osobowych i instrumentalnych (solo, duet, trio, kwartet). Współtworzy również zespół Koszau, w którym odpowiada za teksty oraz część muzyki. Dzielił scenę z takimi artystami jak Ania Rusowicz, Krzysztof Zalewski, Natalia Przybysz, Lao Che, Magda Piskorczyk czy Ten Years After. Zdobywał nagrody na licznych konkursach i festiwalach (YAPA, Żubrowisko, Cloud9 Festival, Meskalina Blues Festival, Podbeskidzki Przegląd Muzyczny). Stale koncertuje, jeżdżąc ze swoim repertuarem po całym kraju i za granicą.

Podczas warsztatów, które przybiorą formę krótkiego filmu, Karol bazując na własnej twórczości oraz tekstach przesłanych przez uczestników, omówi wybrane aspekty procesu pisania tekstu przeznaczonego do śpiewania, oraz opowie o różnych stronach twórczości tekściarskiej.