Peron Literacki Biblioteki Kraków – warsztaty on-line

Zapraszamy na kolejne warsztaty literackie w ramach cyklu „Peron Literacki Biblioteki Kraków”. Materiał będzie dostępny w grupie Facebookowej Peron Literacki Biblioteki Kraków.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW ON-LINE

ŚRODA 24 CZERWCA | GODZ. 18.00

Prowadzący: Krzysztof Zajas

„Gdzie leży trup pogrzebany…” Pomówimy sobie o powieści kryminalnej jako historii dziwnego gatunku literackiego, który nie chce być sobą, ale również o historii poszukiwania trupa. Jak zabić, żeby było ciekawie? Gdzie i jak ulokować zagadkę zbrodni, by jej rozwiązanie obchodziło czytelnika? Co czyni kryminał powieścią ciekawą? Na koniec Krzysztof Zajas opowie nieco o swoich pomysłach na literackie zabijanie i karanie sprawców, a także przedstawi śmiałe przewidywania co do rozwoju gatunku.

ŚRODA 15 LIPCA | GODZ. 18.00

Prowadzący:  Jadwiga Malina

Przybliżenie warsztatu literackiego i doświadczeń prowadzącego. Ulubione utwory prowadzącego i ich znaczenie dla autora. Odpowiedzi na pytania oraz analiza i omawianie nadesłanych utworów i wykonanych zadań.

ŚRODA 12 SIERPNIA | GODZ. 18.00

Prowadzący:  Michał Piętniewicz

Historia literatury, gatunki literackie, znaczące lektury w historii literatury polskiej i światowej. Przybliżenie warsztatu literackiego i doświadczeń prowadzącego. Odpowiedzi na pytania oraz omawianie nadesłanych utworów i wykonanych zadań.