Od maja 2019 r. w Bibliotece Kraków działa darmowa wypożyczalnia gier planszowych. Prawie 600 planszówek dla dzieci, młodzieży i dorosłych wartych blisko 50 tys. zł. zostało zakupionych ze środków Budżetu Obywatelskiego.

Listę gier przygotowano m.in. w oparciu rankingi popularności, ankietę przeprowadzoną w grupach zrzeszających miłośników planszówek oraz konsultacje z przedstawicielem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, która posiada już tego typu zbiory.

Wybór jest duży: od gier strategicznych, przez edukacyjne, literackie, historyczne po przygodowe, rodzinne i imprezowe.

Gry planszowe wzbogacą ofertę 7 filii Biblioteki Kraków i będą udostępniane w wypożyczalniach i na miejscu na podobnych zasadach jak książki – na 31 dni z możliwością wcześniejszej rezerwacji przez internetowy katalog biblioteczny.

Z jednej filii jednorazowo można wypożyczyć jedną grę planszową. W przypadku korzystania z usług kilku placówek, na konto czytelnika można wypożyczyć maksymalnie 3 gry planszowe z 3 różnych filii bibliotecznych.

Gry można wypożyczać w placówkach:

🎲 Filia nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) – wykaz gier
🎲 Filia nr 20 (ul. Opolska 37) – wykaz gier
🎲 Filia nr 31 (ul. J. Kantego Przyzby 10) – wykaz gier
🎲 Filia nr 42 (ul. Agatowa 33) – wykaz gier
🎲 Filia nr 45 (ul. Teligi 24) – wykaz gier
🎲 Filia nr 47 (os. Dywizjonu 303/1) – wykaz gier
🎲 Filia nr 48 (os. Bohaterów Września 26) – wykaz gier
🎲 Filia nr 51 (os. Kalinowe 4) – wykaz gier
🎲 Filia nr 56 (os. Zgody 7) – wykaz gier

Listę naszych wypożyczalni i gier planszowych znajdziecie również w aplikacji Gramywto.pl! Wypożycz grę z Biblioteki Kraków i umów się na rozgrywki z innymi graczami!

 

 

planszówki