Poczuj etno! Weź udział w etnospotkaniach!

Zapraszamy na etnospotkania z autorami książek o tematyce regionalnej i etnograficznej. Wśród nich będą m.in. autorzy książek „Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”, „Panny z Wesela. Siostry Mikołajczykówny i ich świat”, czy „Magia polskich ziół”.

HARMONOGRAM  ETNOSPOTKAŃ:

9 sierpnia, 16:00 | Biblioteka Główna (ul. Powroźnicza 2) | Spotkanie z Patrycją Machałek

Spotkanie autorskie z Patrycją Machałek – bibliotekarką, którą fascynuje tematyka zielarska, a także autorką książek „Magia polskich ziół” oraz „Przetwory z pomysłem”. Dzieli się z innymi swoją wiedzą o ziołolecznictwie oraz polskich tradycjach ludowych. Spotkanie jest częścią projektu „Moc podmiejskich tradycji”Zapisy na warsztaty!

29 sierpnia, 17:00 | Filia nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) | Spotkanie z Moniką Michaluk

Spotkanie autorskie z Moniką Michaluk, współautorką książki „Etnogadki. Opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach”, połączone z elementami warsztatowymi. Zajęcia dla dzieci w wieku 7–11 lat. Spotkanie jest częścią projektu „Moc podmiejskich tradycji”Zapisy na warsztaty!

30 sierpnia, 10:00 | Filia nr 15 (ul. Dobrego Pasterza 100) | Spotkanie z Moniką Michaluk