Przechadzki po literackim Krakowie – od A do Z. K-jak księgarnie | on-line

12 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na kolejne wydarzenie z cyklu „Miejska kultura literacka w Krakowie”.

Zjawisko tak istotne w życiu każdego z nas, zjawisko tak kulturotwórcze jak krakowskie księgarnie, jest właściwie nieopisane. Pewną próbą uchwycenia historycznych wątków było jedynie przekrojowe hasło „księgarstwo”, jakie pojawiło się w Encyklopedii Krakowa z 2000 roku (właśnie przygotowywane jest drugie wydanie EK).

Dlatego warto wybrać się na wędrówkę szlakiem krakowskich księgarń, szlakiem który przemierzaliśmy wszyscy, tak w czasach odległej już młodości, jak i jeszcze całkiem niedawno. Niestety, dziś większości z tamtych księgarnianych adresów nie ma już na mapie miasta. W ich dawnych wnętrzach królują dziś drogerie, restauracje czy banki. Nasz spacer będzie zatem retrospektywną próbą przypomnienia czasów, kiedy tylko w Rynku Głównym działało – równocześnie! – aż siedem księgarń…

Prowadzenie i prezentacja: Krzysztof Jakubowski i Andrzej Kozioł

🔹 12 LISTOPADA 2020 (CZWARTEK) GODZ. 18:00

Wydarzenie oglądamy na Facebooku Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką” przy Bibliotece Kraków i tam komentujemy, prowadzący widzą wtedy pytania.