Rodzinne pikniki „Krakowskie parki pełne czytania”

Zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do ogrodu przy Bibliotece Głównej przy ul. Powroźniczej 2 na pikniki organizowane w ramach projektu „Czytelniczy budzik – czas na rodzinne czytanie”.

Terminy:

• 4 i 25 lipca, 8 sierpnia (sobota) | godz.  10.00 -14.30.

Ogród przy Bibliotece Głównej zostanie podzielony na pięć stref:

• strefę teatralną – przedstawienia teatralne techniką kamishibai,
  • strefę czytania – rodzice, rodzeństwo, dziadkowie będą mogli czytać książki dzieciom,
  • strefa gier – rozgrywki rodzinne w wielkoformatową grę planszową „Nakarm smoka” lub grę terenową „Detektywistyczne biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”,
  • strefę zabaw – konkursy, quizy, układanie klocków wielkogabarytowych, warsztaty plastyczne, fotościanki,
  • strefa relaksu – odpoczynek z książką na leżakach.

Plan pikniku:

10:00 – rozpoczęcie i powitanie uczestników

11:00 – przedstawienie teatralne techniką kamisibai

12:00 – głośne czytanie dzieciom

13:00 – gra terenowa „Detektywistyczne biuro śledcze – w poszukiwaniu zaginionej książki”

14:00 – głośne czytanie dzieciom

14:30 – zakończenie pikniku.

Podczas trwania pikniku odbędą się również działania animacyjne takie, jak: warsztaty plastyczne, konkursy i quizy literackie. Uczestnicy działań otrzymają nagrody.

Piknik przygotowany zostanie z zachowaniem obowiązujących zaleceń sanitarnych. Uczestnicy proszeni są o zachowanie dystansu społecznego oraz korzystanie ze stacji dezynfekujących.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa narodowego