Rodzinne podróże po literaturze!

„Rodzinne podróże po literaturze” – to nasz nowy projekt, który będziemy realizować od czerwca do końca września. Chcemy zaprosić naszych Czytelników do wspaniałych podróży literackich – odwiedzimy rejony hiszpańskie, skandynawskie, japońskie i wyszehradzkie. Wystartowaliśmy 6 czerwca! Kolejny tydzień – skandynawski – wyruszy 4 lipca…

Opis projektu:

Biblioteka Kraków realizuje projekt „Rodzinne podróże po literaturze”. Jest to przedsięwzięcie mające na celu organizację zajęć animujących czytelnictwo oraz aktywizujących lokalną społeczność. Do udziału zachęcamy dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów. W ramach projektu, w okresie od czerwca do września, zostaną zorganizowane cztery literackie tygodnie: hiszpański, skandynawski, japoński i wyszehradzki. W nowoczesnych filiach odbędą się spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami, blogerami i podróżnikami, a także warsztaty i wystawy inspirowane kulturą danego obszaru geograficznego. Finałowym wydarzeniem każdego tygodnia będzie piknik (w ogrodzie przy Bibliotece Głównej), w czasie którego uczestnicy z bliska poznają dziedzictwo kulturowe kraju i grupy państw, biorąc udział w atrakcyjnych spotkaniach, warsztatach i występach. Do współpracy zostaną zaproszeni wydawcy, księgarze, antykwariusze, instytuty międzynarodowe i konsulaty, a także rozmaici artyści.

 

Baw się z nami i zbieraj nagrody!

Bierz udział w wydarzeniach związanych z naszą akcją i zbieraj pieczątki w Literackim Paszporcie! Możesz go odebrać w każdej naszej filii. Każde wydarzenie to jedna pieczątka. Po zebraniu min. 6 pieczątek będziesz mógł odebrać nagrodę (dla dzieci walizka z materiałami plastycznymi i pocztówkami do kolorowania, a dla dorosłych bawełniana torba na książki). Nagrody będą wydawane od 1 sierpnia do 14 października: w czasie pikniku japońskiego (6 sierpnia) i pikniku wyszehradzkiego (17 września), w Dziale Metodycznym i Projektów Biblioteki Kraków (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3) po wcześniejszym uzgodnieniu (tel. 12 61 89 126) lub w Filii nr 3 (pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3).

REGULAMIN AKCJI

 

  • Tydzień hiszpański

6-11 czerwca. Co się działo? –>  Spotkanie z Katarzyną Kobylarczyk (autorką książek „Strup. Hiszpania rozdrapuje rany”, „Pył z landrynek. Hiszpańskie fiesty”), z Tomaszem Pindlem (badaczem literatury hispanoamerykańskiej, tłumaczem z języka hiszpańskiego), wykład Bartłomieja Rabija o hiszpańskim i argentyńskim komiksie, slajdowisko podróżnicze przygotowane przez Katarzynę i Marka Szewczyków (blog Kasai – podróże w sieci) oraz spotkanie z Moniką Bień-Königsman (autorką książki „Ole! Hiszpania dla dociekliwych”). Dodatkowo mogliśmy posłuchać hiszpańskiej muzyki oraz nauczyć się podstaw języka hiszpańskiego.

TUTAJ MOŻESZ ZOBACZYĆ FOTORELACJĘ

 

  • Tydzień skandynawski

4-9 lipca.

 

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.