X edycja konkursu plastycznego „Patronki i Patroni krakowskich ulic” – wkrótce wyniki

10. edycja konkursu plastycznego „Patronki i Patroni krakowskich ulic” dobiega końca! Ogłoszenie wyników odbędzie się 10 grudnia o 13:00 w Sali Miedzianej w Muzeum Krakowa w Pałacu Krzysztofory! Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkolnych placówek oświatowych oraz instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Krakowa.

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie patronek i patronów krakowskich ulic w wybranej formie plastycznej formatu A3 lub w formie lapbooka (interaktywna plansza tematyczna).

Prace można było zgłaszać do 18 listopada. Będą oceniane w kilku kategoriach wiekowych.

Celem konkursu jest upamiętnienie postaci i popularyzacja dokonań osób, których nazwiska stają się nazwami krakowskich ulic oraz placów.

W skład Komisji wchodzą: Agnieszka Staniszewska-Mól (Biblioteka Kraków), Justyna Zinkiewicz-Grochot (Kancelaria Prezydenta Miasta Krakowa), Mateusz Drożdż (Rada Dzielnicy III), Małgorzata Włoszczyk (Dzielnica II), Małgorzata Kruczkowska-Olszewska (Młodzieżowy Dom Kultury), Lilianna Pochwalska (Archiwum Narodowe w Krakowie), Anna Magiera (Muzeum Krakowa), Bogusława Kania (Towarzystwo Prądnickie), Artur Jachna (Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie)

REGULAMIN – POBIERZ

Organizatorzy Konkursu: Biblioteka Kraków, Rada i Zarząd Dzielnicy III Prądnik Czerwony oraz Młodzieżowy Dom Kultury przy al. 29 Listopada.

Jubileuszowa edycja konkursu przebiega pod patronatami: Prezydenta Miasta Krakowa, Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa oraz Prezesa Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Partnerzy: Towarzystwo Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Krakowa, Archiwum Narodowe w Krakowie, Towarzystwo Prądnickie, Rada i Zarząd Dzielnicy II Grzegórzki, Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie – Ośrodek Edukacji Obywatelskiej.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Strażnicy Pamięci” prowadzonego w ramach programu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa”.