Salon Literacki on-line. Eligiusz Dymowski

Zapraszamy do Salonu Literackiego Biblioteki Kraków na wieczór autorski Eligiusza Dymowskiego, podczas którego zaprezentujemy najnowszy tomik poezji  „Ziemia kamienna”.

W najnowszym tomie poetyckim ks. Eligiusza Dymowskiego „Ziemia kamienna”, wybrzmiewa żarliwe pragnienie religijne, pragnienie na pograniczu światłości i ciemności. W wierszu „Mała apokalipsa” podmiot liryczny wyznaje: „ocal przynajmniej we mnie światło z dogasającej świecy życiodajnych pszczół”. Ten wers kojarzy się z Wielkanocą, Paschą, Przejściem. Pszczoły zanoszą pokarm podmiotowi lirycznemu z „tabernakulum wiary” /fragment recenzji Michała Piętniewicza – Człowiek bólu/

Eligiusz Dymowski – teolog, poeta i krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 roku doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. Zajmuje się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Autor licznych publikacji z zakresu teologii i literatury. Debiutował w 1987 roku. Jego wiersze można znaleźć w polskich i obcojęzycznych antologiach. Opublikował czternaście tomików wierszy.

Prowadzenie: Michał Piętniewicz.

25 WRZEŚNIA GODZ. 18:00
Wydarzenie on-line Facebook Klubu Dziennikarzy „Pod Gruszką”