Promocję książki Moniki Mostowik „Zanim stanę się lalką. Zapis obsesji tworzenia” i rozmowę  z autorką poprowadził prof. Cezary Zalewski.

Monika Mostowik, od zawsze związana z Krakowem, socjolożka (UJ), autorka zbiorów opowiadań oraz dwóch tomów poetyckich. W 2016 roku na podstawie jej scenariusza  powstał film „Urodziny”, a rok wcześniej  „Zguba”. Kolekcjonerka i fotografka lalek bjd (ball jointed dolls). Współorganizatorka trzech wystaw lalek  w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Mieszka i pracuje w Krakowie, w wolnych chwilach tańczy flamenco.

„Bardzo dobra proza. O poszukiwaniu siebie, o definiowaniu tożsamości, o niezależności. Lalki to nie pretekst. Właśnie one są najważniejsze, a ich upodmiotowienie pozwala zadać pytania o pasję, siłę i motywację tworzenia. Monika Mostowik pisze bezkompromisowo, szczerze i mądrze. Trzeba czytać” – Bernadetta Darska.

23 stycznia 2020