13 czerwca w Auli Okręgowej Izby Lekarskiej w Krakowie (ul. Krupnicza 11A) odbyło się spotkanie autorskie z cyklu „Biblioteka w miejscach nieoczywistych” .

Ałbena Grabowska – autorka książek dla dorosłych i dzieci. Jak pisze o sobie: „Jestem córką Polaka i Bułgarki, moje imię oznacza kwitnącą jabłoń i nie jest pseudonimem literackim. Z wykształcenia jestem neurologiem i wciąż przyjmuję pacjentów. Napisałam 26 książek, a każda z nich jest inna”. (źródło: www.albenagrabowska.pl)

Tematem rozmowy był cykl jej książek „Uczniowie Hippokratesa”, który łączy w sobie historię, medycynę i powieść obyczajową. W trylogii obok postaci fikcyjnych pojawiają się osoby, które miały duży wpływ na rozwój medycyny. Podczas spotkania autorka opowiedziała o warsztacie pisarski, swoich inspiracjach, a także o podróżach do Bułgarii.

Rozmowę z pisarką prowadziła Agnieszka Staniszewska-Mól.

Wydarzenie organizowane w cyklu „Biblioteka w miejscach nieoczywistych” we współpracy z Unią Polskich Pisarzy Lekarzy. Finansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, edycja 2022.