Spotkanie autorskie z Davidem N. Schwartzem | 21 maja

Zapraszamy na spotkanie z Davidem N. Schwartzem – autorem monumentalnej biografii genialnego fizyka: „Enrico Fermi – ostatni człowiek, który wiedział wszystko”.


David N. Schwartz to postać niezwykle barwna. Jest synem Noblisty Melvina Schwartza, był wieloletnim pracownikiem Departamentu Stanu USA, autorem licznych opracowań z zakresu polityki zewnętrznej Stanów Zjednoczonych, a także specjalistą ds. NATO.

📚 Książka Schwartza, poświęcona jednemu z najważniejszych fizyków naszych czasów, Enrico Fermiemu, została doceniona zarówno przez krytyków, jak i czytelników szybko zyskując międzynarodowe uznanie. Schwartz stworzył dzieło wymykające się sztywnym regułom gatunkowym, kreśląc w nim obraz człowieka z krwi i kości, ukazując Fermiego jako genialnego fizyka, a jednocześnie człowieka niepozbawionego wad i ulegającemu licznym pokusom, o często skrajnych i kontrowersyjnych poglądach. Dzięki temu powstała biografia niezwykła, pisana nie z pozycji fana, ale obiektywnego obserwatora.

👀 Każdy z nas słyszał o bombie atomowej, Projekcie Manhattan, Robercie Oppenheimerze, Hiroszimie i Nagasaki. Warto sprawdzić co tak naprawdę wiemy o ludziach i wydarzeniach, które wstrząsnęły światem i na zawsze go odmieniły. Dzięki książce Davida N. Schwartza mamy wreszcie szansę zajrzeć za kotarę szczelnie dotąd skrywającą kulisy tamtych dni.

Przygotujecie się na fascynujący wykład, na którym usłyszycie między innymi o ostatnim człowieku, który wiedział wszystko!

Jeżeli interesujesz się historią, fizyką, nie są Ci obce „Sensacje XX Wieku”, wierzysz w spiskowe teorie dziejów, gry wywiadów, chcesz wiedzieć, jak doszło do rozszczepienia jądra atomu, a także wziąć udział w dyskusji na te i inne tematy – nie możesz przegapić tego spotkania!

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

🕰 21 MAJA | GODZ. 17.00
Biblioteka Kraków Filia nr 3
pl. Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3 (budynek starego dworca PKP)