Świat dowolnych logiczności Leszka Frey’a-Witkowskiego

Wystawa ekslibrisów Leszka Frey’a-Witkowskiego – artysty, plastyka, nauczyciela wychowania plastycznego, ilustratora książek, propagatora konkursów plastycznych dla dzieci, bibliotekarza, a przede wszystkim twórcy nadrealistycznych ekslibrisów.

Leszek Frey-Witkowski to artysta o wielkiej wyobraźni, laureat licznych nagród i wyróżnień na wielu konkursach plastycznych. Ekslibrisy wykonuje w technikach P1 i P7. Dedykuje je ludziom, o których pisze: Moi wielcy, wędrujący po drogach wieczności… – są to oprócz rodziny: Jan Paweł II, Hasior, Kobro, Witkacy, Leśmian, Wyspiański, Szymborska, Dymny, Malczewski, Dali, Gielniak, Znamirowski, Wojaczek i Cohen.

Wystawa organizowana we współpracy z Jackiem Owczarkiem – animatorem ruchu ekslibrisowego.

Ekslibris Frey
ekslibris

Wystawa jest częścią GALERII EKSLIBRISU.