Testujemy książkomat przy Filii nr 16!

Przy Filii nr 16 (ul. Radzikowskiego 29) stanął pierwszy książkomat Biblioteki Kraków!

Książkomat to samoobsługowe urządzenie pozwalające na odbiór zamówionych oraz zwrot przeczytanych książek i audiobooków z Filii nr 16.

Działanie książkomatu jest bardzo proste i podobne do działania popularnych paczkomatów. Wystarczy posiadać ważną kartę biblioteczną, zalogować się na swoje konto, znaleźć w katalogu książkę lub audiobook, które chcemy wypożyczyć i jako miejsce odbioru wskazać książkomat. Następnie drogą mailową zostanie przesłana wiadomość o możliwości odbioru oraz terminie, do którego należy odebrać zamówiony tytuł (2 dni).

Z książkomatu mogą korzystać czytelnicy, którzy mają miejsce na koncie (5 egzemplarzy) na wypożyczenie kolejnych pozycji. Do urządzenia nie można zamawiać gier planszowych i prasy! Książki do książkomatu będą dostarczane od poniedziałku do piątku.

UWAGA! Jeśli masz zamiar zwrócić książki/audiobooki w książkomacie, to pamiętaj o tym, że wypożyczenie kolejnych nie będzie możliwe od razu. Każdy zwrot wymaga weryfikacji przez bibliotekarza, która zazwyczaj trwa 1 dzień roboczy.

Książkomat został zakupiony ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa, edycja 2020, (www.budzet.krakow.pl).