Od 4 do 9 lipca w Bibliotece Kraków mieliśmy okazję poczuć Skandynawię!  W tym czasie w naszych filiach można było wziąć udział w tematycznych wydarzeniach i spotkaniach autorskich. Wszystko w ramach akcji „Rodzinne podróże po literaturze!”. Zobacz fotorelację!

Program Tygodnia Skandynawskiego:

4 lipca | Filia nr 8 (Brodowicza 1): spotkanie autorskie dla dzieci z Barbarą Gawryluk – pisarką i tłumaczką szwedzkiej literatury dziecięcej.

5 lipca | Filia nr 14 (Ugorek 14): Pippi – warsztaty teatralne dla dzieci prowadzone przez Bartosza Watemborskiego – aktora Teatru Groteska.

6 lipca | Filia nr 20 (Opolska 37): spotkanie i warsztaty z ilustratorką Marianną Oklejak. Wydarzenie było oparte na mitologii skandynawskiej i na podstawie „Księgi Ludensona” –  zilustrowanej przez artystkę.

7 lipca | Filia nr 45 Czytelnia i Wypożyczalnia Popularnonaukowa (Teligi 24): spotkanie z dr Elżbietą Żurawską – znawczynią współczesnej literatury szwedzkiej, pracownikiem Uniwersytetu Jagiellońskiego.

8 lipca | Filia nr 31 (Przyzby 10): spotkanie z Natalią Kołaczek – skandynawistką, autorką książki „I cóż, że o Szwecji”, tłumaczką literatury szwedzkiej.

9 lipca | Biblioteka Główna (ul. Powroźnicza 2): piknik skandynawski

Program pikniku:

11.00                   rozpoczęcie pikniku

11.15–12.45        warsztaty tkackie prowadzone przez edukatorów z firmy Żywa Pracownia

12.30–13.30      zajęcia nordic walkingu

13.30–14.30      przedstawienie teatralne „Przygody Pippi Skarpetki” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego KRAK-ART

14.00–16.00      w krainie wikingów – warsztaty prowadzone przez Biuro Podróży Obieżyświat

15.30–16.00      nauka tańca z okazji Święta Lata (Midsommar) obchodzonego w Szwecji

16.00                   zakończenie

 

Przez cały czas trwania pikniku można było: wziąć udział w grze terenowej „Wioska wikingów – zaginiony miecz Tyrfing”, wykonać hełm oraz skandynawskiego skrzata, pomalować twarz w barwy narodowe krajów skandynawskich.

 

Partner: Wydawnictwo Zakamarki