Zapraszamy dzieci i nie tylko (!) do obejrzenia unikalnej wystawy lalek Barbie oraz Hasbro z kolekcji Kamila Buratowskiego. To możliwość zapoznania się z historią marki, jej fenomenem i przemianami, jakie przeszła. Wystawa znajduje się do końca kwietnia w Filii nr 46 (Limanowskiego 4)! 

Otwarcie wystawy odbyło się w styczniu w Filii nr 48 (os. Boh. Września 26). Wyjątkowe lalki od razu przyciągnęły uwagę czytelników, i nie tylko, a także mediów.

Kolekcja Kamila Buratowskiego to ponad 2 tysiące egzemplarzy zbieranych przez 10 lat. Pierwszą Barbie kupił na targu staroci na Hali Targowej w Krakowie. „Wszystkie staram się oczyścić, kiedy tego wymagają stylizuję im fryzury, maluję paznokcie, a jeśli kupię nieubrane lalki, to szyję im stroje”, mówi kolekcjoner. Kamil na co dzień jest uczestnikiem Warsztatów Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Pomocy Socjalnej Gaudium et Spes w Krakowie, we współpracy z którym Biblioteka zorganizowała tę wystawę.

Wśród lalek prezentowanych na wystawie w Filii nr 46 są egzemplarze kolekcjonerskie, np. świąteczne Barbie Holiday, czy słynne inspirowane ikonami mody – Fashionistas. Na wystawie będzie można zobaczyć lalkę w różnych rozmiarach, o odmiennych kanonach urody, a także reprezentującą poszczególne zawody czy role społeczne. Dodatkowo, przedstawiona jest także seria disneyowskich księżniczek marki Hasbro – lalek, które są największą konkurencją Barbie. Przyjdź i zajrzyj do miniaturowego świata lalek! 🙂