Finał rozgrywek Nowohuckiego alfabetu!

W sobotę zakończyły się rozgrywki Nowohuckiego alfabetu. Jednym z punktów gry była nasza biblioteka 🙂

„Rozgrywkę rozpoczęliśmy odwiedzinami w naszej Filii nr 53. Tam wysłuchaliśmy opowieści o jednej z najstarszych bibliotek w Nowej Hucie oraz rozwiązaliśmy biblioteczne zadania. Następnie udaliśmy się na Plac Pocztowy, gdzie spotkaliśmy uroczego mleczarza, który uraczył nas mlecznymi przekąskami i opowieściami z czasów, kiedy do Huty zjeżdżali handlarze nabiału z pobliskich miejscowości. Na dalszej drodze uczestnicy napotkali zadania związane z piosenkami z dawnych lat (szczególnie tymi z Krakowem w tle) oraz zawitali do schronów na osiedlu Szkolnym, które zwiedzili dzięki uprzejmości Muzeum Krakowa. Następnie trasa powiodła nad rzekę Dłubnię oraz Zalew, gdzie mieliśmy okazję zaczerpnąć tchu w iście morskim klimacie (obok tężni solankowej) oraz udać się do Dworku Matejki.

Po sowitym wysiłku uczestnicy uzupełnili nadwątlone siły w grillu maNHattan nad Zalewem, gdzie również odbył się finał projektu. Najaktywniejsi z aktywnych otrzymali podczas niego nagrody, zaś wszyscy zgromadzeni dostali pamiątkowe dyplomy oraz pyszny i sycący grillowy poczęstunek. Na zakończenie wspólnie rozwiązaliśmy też quiz podsumowujący tegoroczną edycję projektu.

Koordynatorka projektu pragnie na koniec serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, obecność i poświęcony na projekt czas. Szczególnie tym, którzy uczestniczyli już poprzednich edycjach „Nowohuckiego alfabetu” oraz aktywnie włączyli się w tegoroczną.

Serdeczne podziękowania należą się też wszystkim partnerom oraz członkom zespołu projektowego – za pracę, wytrwałość, troskę o uczestników i siebie nawzajem. Byliście duszą i sercem projektu.

To już koniec naszych wspólnych działań, ale nie koniec nowohuckiego języka i historii. Twórzmy ją razem – jako społeczność Nowej Huty, Krakowa oraz jako sąsiedzi, przyjaciele, społecznicy…

Tego Wam życzymy na zakończenie 🙂

Do zobaczenia/usłyszenia i napisania!”

Organizator Rozgrywek

Szczegóły dotyczące rozgrywek są podane na stronie projektu.

Relacja z ostatniej rozgrywki – ZOBACZ.


Współorganizatorzy: Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta, Centrum Kultury Podgórza, Biblioteka Kraków, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Stowarzyszenie Otwieracz, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Kampania społeczno-edukacyjna „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.