Dni Żółtej Ciżemki

Spotkania autorskie i warsztaty plastyczne z wybranymi autorami i ilustratorami książek nominowanych w siedmiu edycjach Nagrody Żółtej Ciżemki m.in. z Justyną Bednarek, Anną Czerwińską-Rydel, Małgorzatą Dmitruk, Cezarym Harasimowiczem, Melanią Kapelusz, Barbarą Kosmowską, Jarosławem Mikołajewskim, Marianną Oklejak, Elizą Piotrowską, Joanną Rusinek, Katarzyną Samosiej, Witoldem Vargasem, Małgorzatą Zając. W programie również gra terenowa o tytuł „Króla marzeń”, głośne czytanie, zabawy literackie, warsztaty plastyczne, dyskusje o literaturze. W ogrodzie Biblioteki przygotowane zostanie miasteczko „Ciżemk(o)gród”, w którym wybrane wydawnictwa zaprezentują swoją ofertę m.in. Wydawnictwo Literatura, Studio Koloru. Dostępna będzie również wystawa prezentująca historię Nagrody Żółtej Ciżemki.

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Ciżemkomania w Bibliotece Kraków” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

25 cze 2023