Wizje architektów i praktyka | Porozmawiajmy o Krowodrzy

Spotkanie w ramach cyklu Porozmawiajmy o Krowodrzy. Prelegentami będą Piotr Bień i Marcin Grega (Krowodrza #111), a poprowadzi je Łukasz Mańczyk. Patronat medialny: Muzeum Krakowa, TVP 3 Kraków, Radio Kraków, Miesięcznik kulturalno-społeczny Kraków, Dziennik Polski, LoveKrakow.pl.

Projektowanie jest sztuką, która uwzględnia szersze konteksty. Negocjuje z rzeczywistością i jej uwarunkowaniami: terenowymi, ekologicznymi, ekonomicznymi, wreszcie politycznymi. Opowie o nich inżynier Piotr Bień. W jego biurze architektonicznym powstało kilka wizualizacji Rynku Krowoderskiego. Jak mało kto zna wszystkie mniej i bardziej eksponowane zakątki Krowodrzy. Z kolei planiści i urbaniści – specjaliści od rozwoju miast, troszczących się o to, by poszczególne realizacje tworzyły harmonijną całość i przyczyniały się do zwiększenia dobrostanu Mieszkańców. Ze szczegółową wiedzą i zarazem całościowym myśleniem o Mieście, lokalne doświadczenie i praktykę zestawi Marcin Grega – współzałożyciel stowarzyszenia  #Krowodrza111.

30 wrz. 2021

Filia 21 Wypożyczalnia dla dorosłych | ul. Królewska 59