Koduj w bibliotece | Limit miejsc wyczerpany!

Serdecznie zapraszamy chętne przedszkolaki na zajęcia z kodowania!

Zajęcia te to zachęta do wspomagania rozwoju uniwersalnych umiejętności logicznego myślenia, rozszerzenia edukacji matematycznej i rozbudzania zdolności intelektualnych.

Dzieci będą rozwiązywać zagadki i łamigłówki prowadzące do odkrywania algorytmów, nauczą się rozumieć cel stawianych przed nim zadań i ustalać krok po kroku plan ich realizacji, będą też podejmować próby samodzielnego rozwiązywania problemów. Rodzice zaś dowiedzą się jak wspierać rozwój myślenia programistycznego u dziecka i gdzie szukać inspiracji do wspólnych zabaw.

Będą to godzinne warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym i ich rodziców. Opierać się będą na wykorzystaniu gier i zabaw z zakresu myślenia algorytmicznego.

Użyte zostaną tradycyjne narzędzia dydaktyczne do pracy takie jak karty pracy indywidualnej, technologia będzie także obecna na zajęciach w postaci prezentacji multimedialnej.

Zajęcia poprowadzi informatyczka Kinga Sorkowska-Cieślak – wykładowczyni akademicka.

Limit miejsc wyczerpany!

27 wrz 2022