Ogród literacki Biblioteki Kraków

Tegoroczny „Ogród Literacki Biblioteki Kraków” będzie prezentacją twórczości młodych autorów i autorek związanych z Krakowską Szkołą Poezji im. Aleksandra Fredry. Spróbujemy dowiedzieć się, czym żyje współczesna poezja, do jakich eksperymentów myślowych zachęca, czego się boi, co ją śmieszy i o czym marzy…

Spotkanie poprowadzą Miłosz Biedrzycki i Jadwiga Malina.

————————————————————————————————————————————–

Paweł Harlender – grafik, poeta. Współzałożyciel i redaktor internetowego czasopisma kulturalno-artystycznego „Stoner Polski”. Zadebiutował książką „Nielegalne kopie” (WBPiCAK, 2022). Graficznie działa jako kmina design.

————————————————————————————————————————–

Patryk Kosenda – poeta, współzałożyciel i redaktor internetowego czasopisma kulturalno-artystycznego „Stoner Polski”. Autor debiutu poetyckiego „Robodramy w zieleniakach” (2019) oraz wydanej w 2021 roku książki poetyckiej „Największy na świecie drewniany coaster”.

————————————————————————————————————————–

Marlena Niemiec – absolwentka polonistyki antropologiczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim, laureatka Połowu 2019, VI edycji Konkursu Młodej Poezji oraz 40. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. Wiersze publikowała m.in. w „Czasie Literatury”, „biBLiotece” i „Tlenie Literackim”.

—————————————————————————————————————————

Małgorzata Oczak – pisze prozę i poezję, doktor psychologii, do 2013 roku pracownik naukowy Uniwersytetu Jagiellońskiego i SWPS w Katowicach, obecnie właścicielka palarni kawy Coffee Proficiency, mama. W 2021 opublikowała debiutancki tom wierszy „Pobaw się ze mną”.

—————————————————————————————————————————

Agata Puwalska – poetka. Debiutowała tomem „haka!”, wydanym przez Biuro Literackie w 2021 roku. Jej poemat „luizy nie ma [w ogrodzie]” został nagrodzony I miejscem na XXVIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. K.K. Baczyńskiego. Laureatka 14. edycji konkursu Połów. Poetyckie debiuty 2019 oraz Nagrody Krakowa Miasta Literatury UNESCO w 2022 roku. W lipcu tego roku, w wydawnictwie KONTENT ukazał się jej drugi tom wierszy „PARANOIA BEBOP”.

————————————————————————————————————————————–

Przemysław Suchanecki – poeta, organizator wydarzeń literackich z ramienia Krakowskiej Szkoły Poezji, studiował prawo na Uniwersytecie Szczecińskim, obecnie – filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Publikował m.in. w „Wizjach”, „Opcjach”, 8. Arkuszu „Odry” i „Małym Formacie”. Laureat projektu „Połów” w 2017 roku.

19 sie 2022

Biblioteka Główna | ul. Powroźnicza 2