Wystawa cennych dokumentów związanych ze Stanisławem Moniuszką

Zapraszamy do obejrzenia wystawy „Stanisław Moniuszko. Krakowskie i wileńskie reminiscencje”, zorganizowanej z okazji 200. rocznicy urodzin wielkiego polskiego kompozytora.

Na ekspozycji, przygotowanej przez Bibliotekę Jagiellońską oraz Bibliotekę Kraków, we współpracy z Biblioteką Centralną Miasta Wilna, zobaczyć można najcenniejsze i najciekawsze dokumenty drukowane i rękopiśmienne związane z osobą Stanisława Moniuszki, kompozytora, dyrygenta i pedagoga, a także zapoznać się z recepcją jego twórczości w życiu kulturalnym dzisiejszego Wilna.

Wystawę można oglądać do 7 lutego 2020 w sali wystawowej Biblioteki Jagiellońskiej (wejście od ul. Oleandry 3).

Partnerzy wystawy: Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Wystawa i katalog zostały zrealizowane w ramach projektu „Narodowy charakter twórczości Stanisława Moniuszki” w programie „Patroni Roku” Edycja 1/2019