XII Noc Poezji za nami! Tegorocznym hasłem było „Wolności oddać nie umiem”. Jak rozumiemy wolność? Jak rozumieli ją poeci minionych czasów? Odpowiedzi szukaliśmy podczas tego corocznego poetyckiego święta.

8 października Biblioteka Kraków jak co roku wzięła udział w świętowaniu Poezji podczas Krakowskich Nocy.

Zachęcamy do wypełnienia ankiety, która pozwoli na poszerzenie lub zmodyfikowanie proponowanych działań – https://forms.office.com/r/e7X4Tj4gaw

Harmonogram wydarzeń:

• Uwolnij słowa | Filia nr 21 (Królewska 59)

Zabawa poetycka dla dzieci oraz dorosłych polegająca na indywidualnym lub zespołowym stworzeniu własnego utworu. Uczestnicy zabawy otrzymają pudełko z ukrytymi słowami pochodzącymi z wierszy znanych poetów. Zadaniem będzie ułożenie z dostępnych słów nowego autorskiego wiersza, który zaprezentowany zostanie w poetyckiej galerii, przygotowanej specjalnie na tę okazję.

• Artbook – co to takiego? | Biblioteka Główna (Powroźnicza 2)

Międzypokoleniowe warsztaty literacko-plastyczne polegające na tworzeniu artbooka, czyli autorskiej książki budowanej na podstawie wybranego wiersza. Uczestnicy zajęć opierając się na własnej interpretacji wiersza, przygotują indywidualne, nieszablonowe, autorskie książki artystyczne, których strona graficzna jest ściśle związana z utworem poetyckim

• Zabawa słowem |Filia nr 56, Oddział dla dzieci (os. Zgody 7)

Spotkanie z Agnieszką Frączek, autorką wierszy i opowiadań. Pisarka opowie o swojej pracy. Uczestnicy wezmą udział w zabawach słownych i literackich.

• Książkowy Debiut Poetycki – spotkanie z laureatem i promocja tomiku | Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” (Szczepańska 1)

Spotkanie autorskie z Kariną Caban-Rusinek, laureatką 9. edycji Konkursu im. Anny Świrszczyńskiej na Książkowy Debiut Poetycki 2022 połączone z promocją zwycięskiego tomiku.

• Peron Literacki |Klub Dziennikarzy „Pod Gruszką” (Szczepańska 1)

Warsztaty literackie dla tych, którzy piszą i chcą szlifować swój talent. Noc Poezji była wspaniałą okazją do publicznego zaprezentowania utworów powstałych w czasie warsztatów. Utwory zaprezentowane zostaną w różnych interpretacjach.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Miasta Krakowa.