Zasady korzystania z biblioteki w czasie stanu epidemii

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z 26.11.2020 r., opublikowanym w Dzienniku Ustaw  RP (poz.  2091) dopuszczalne jest prowadzenie przez biblioteki publiczne działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów, pod warunkiem zapewnienia aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała ograniczona liczba osób. Obowiązują przy tym dotychczasowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne, w tym:

• brak dostępu do półek bibliotecznych,
  • czytelnie są zamknięte,
  • stanowiska komputerowe są niedostępne.

Zalecamy zamawianie książek drogą elektroniczną lub telefonicznie.

Od 30 listopada w godzinach dotychczasowej działalności otwarta będzie większość filii Biblioteki Kraków z wyłączeniem:

Filii nr 8 (ul. Brodowicza 1) – zamkniętej z powodu remontu

Filii nr 48 (os. Bohaterów Września 26) – zamkniętej z powodu remontu

Zgodnie z regulaminem za okres zamknięcia opłaty nie są naliczane. Książki wypożyczone po ponownym otwarciu bibliotek w dniu 30 listopada 2020 mają regulaminowy termin zwrotu wynoszący 31 dni. Zaleca się, aby opłaty za nieterminowy zwrot materiałów bibliotecznych uiszczane były na konto Biblioteki Kraków: PKO BP 93 1020 2892 0000 5302 0627 7638. Dokonując płatności należy podać imię i nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.