SKIP_TO
Konkurs 2 kwietnia 2024

Konkurs plastyczny „KARRAMBA – moja Kraina Deszczowców”

W tym roku obchodzimy 40. rocznicę śmierci Stanisława Pagaczewskiego. Aby uczcić pamięć o nim przygotowaliśmy konkurs plastyczny „KARRAMBA – moja Kraina Deszczowców”.
Zapraszamy do udziału dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie czytelnictwa oraz twórczości Stanisława Pagaczewskiego, rozwijanie umiejętności plastycznych i pobudzanie kreatywności, a także promowanie spędzania wolnego czasu bez wykorzystania mediów elektronicznych.

Zadaniem konkursowym jest stworzenie płaskiej pracy plastycznej w formacie A3 przedstawiającej dowolnego bohatera cyklu książek „Przygody Baltazara Gąbki” Stanisława Pagaczewskiego w Krainie Deszczowców wymyślonej przez uczestnika konkursu.

Książki dostępne są w naszym katalogu.

Gotowy projekt opisany kodem wraz z załącznikami należy złożyć w dowolnej filii Biblioteki Kraków między 3 kwietnia a 20 maja 2024 roku. Komisja konkursowa dokona oceny prac oraz przyzna nagrody w trzech kategoriach wiekowych.

Ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród odbędzie się 1 czerwca 2024 roku w Bibliotece Głównej Biblioteki Kraków (ul. Powroźnicza 2).

Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny jest w filiach Biblioteki Kraków.

„KARRAMBA – moja Kraina Deszczowców” – dokumenty do pobrania

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.