SKIP_TO
2 kwietnia 2024

Świat MODY w Bibliotece Kraków!

Wystawa M.O.D.A w Bibliotece Kraków będzie prezentowana w Filii nr 20 (ul. Opolska 37) od 2 kwietnia do 31 maja.
Wstąp do biblioteki i zachwyć się z nami wspaniałymi pracami Katarzyny Boguckiej!

Wystawa powstała w oparciu o wyjątkową książkę dla dzieci M.O.D.A. Metki, Obcasy, Dżinsy, Adidasy autorstwa Katarzyny Świeżak z ilustracjami Katarzyny Boguckiej. Tytuł jest dostępny w naszym katalogu.

Geometryczne sylwetki i kształty, niebanalna kolorystyka i pełna wdzięku lekkość formy to znaki rozpoznawcze autorki ilustracji. Ilustracje przywodzą na myśl magazyny o modzie z lat 60. Są idealnym przykładem stwierdzenia, że modą można i należy się bawić.

Katarzyna Bogucka (ur. 1985) to graficzka, ilustratorka, malarka, wschodząca gwiazda polskiej ilustracji książkowej. Jej wyrazisty, nowoczesny styl zdobywa rosnące uznanie krytyków i cieszy się coraz większą popularnością wśród czytelników. Obroniła dyplom z malarstwa na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jest laureatką wielu nagród oraz wyróżnień, m.in. wyróżnienia Bologna Ragazzi Award w kategorii Book&Seeds za Wytwórnik kulinarny.

Współorganizatorem wystawy jest Wydawnictwo Dwie Siostry.

Zapraszamy!

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.