SKIP_TO
2 kwietnia 2024

Współpraca z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport

Centrum Edukacji Lotniczej (CEL) Kraków Airport i Biblioteka Kraków rozpoczęły owocną współpracę w maju 2022 roku. Głównym celem jest promowanie czytelnictwa oraz szerzenie wiedzy na temat lotnictwa.
We wtorek 2 kwietnia podpisaliśmy wspólnie umowę o dalszej współpracy.

Do tej pory zrealizowaliśmy wspólnie kilka projektów:

• w Kraków Airport został postawiony samoobsługowy biblioteczny regał – Airport Library,
  • w Centrum Edukacji Lotniczej działa „Odlotowa Biblioteka” o tematyce podróżniczej,
  • w 12 filiach Biblioteki Kraków zagościły stojaki z wizerunkiem Pingwina Leonarda, na których eksponowany jest kwartalnik „Airside” wydawany przez CEL Kraków Airport. Kwartalniki dostępne są w Bibliotece Głównej oraz w Filiach: nr 3, 7, 16, 21, 24, 40, 42, 45, 49, 50, 56.

Uczestniczyliśmy wspólnie w Święcie Rodziny Krakowskiej, wspólnie też prowadziliśmy czytanie najmłodszym w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Dla dorosłych zorganizowaliśmy w marcu br. w Filii nr 21 spotkanie z Krzysztofem Sojką – byłym żołnierzem, weteranem działań poza granicami państwa, autorem publikacji i artykułów z zakresu historii i wojskowości, wieloletnim pracownikiem Kraków Airport, a także autorem książki Historia krakowskiego lotniska 1964–2024. Każdy uczestnik spotkania otrzymał egzemplarz książki Historia krakowskiego lotniska.

A to nie wszystko!

Mamy też wspólne plany na najbliższą przyszłość. Już 26 maja br. po raz kolejny przygotujemy wspólne stoisko edukacyjne w czasie Święta Rodziny Krakowskiej.

Do zobaczenia!

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.