SKIP_TO
Spotkanie autorskie 1 kwietnia 2024

Spotkanie z laureatką nagrody Krakowska Książka Miesiąca

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Jabłońską.

Wręczenie nagrody wyjątkowo odbędzie się w środę – 24 kwietnia o godz. 18.00.

Zapraszamy do Filii nr 21 (Czytelnia naukowa, ul. Królewska 59).

W kwietniu laureatką została Agata Jabłońska – autorka tomiku Księżyc Grzybiarek.

Książka dostępna w naszym katalogu.

Agata Jabłońska (ur. 1985 r.) – poetka, zawodowo związana z Muzeum Narodowym w Krakowie, była zaangażowana w powstanie specjalnej talii gry Dixit – Dixit MNK, była członkinią redakcji nieregularnikaStoner Polski, laureatka Wrocławskiej Nagrody PoetyckiejSilesius 2018 w kategorii: debiut roku, Nagrody im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki 2017 roku, była nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia 2018 w kategorii poezja oraz do Nagrody Głównej XIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina 2007. Jest autorką trzech tomików wierszy: Raport wojenny, Dla moich dziewczyn, Księżyc Grzybiarek.

O książce (opis od wydawcy Papierwdole):
Księżyc Grzybiarek to koncept antyłowiecki: październikowa pełnia nazywała się dotąd w kalendarzu Księżycem Myśliwych. Nazwa uświęcała tradycję strzelania do otumanionych rykowiskiem zwierząt w jesienne noce, a mnie to gryzło tym bardziej, że mam wtedy urodziny i postanowiłam coś z tym zrobić. liczę na Was, że razem nabroimy w przestrzeni symbolicznej i ten barbarzyński obyczaj odejdzie w przeszłość razem z tamtą durną nazwą – mówi o projekcie Agata Jabłońska.

Rozmowę poprowadzi Małgorzata Lebda.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.