SKIP_TO

Pamiętajmy! – spacer śladami krakowskiego getta

Wycieczka w ramach akcji Żonkile organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Trasa będzie obejmowała tereny Żydowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej na terenie krakowskiego Podgórza. Uczestnicy poznają historię krakowskiego getta, zobaczą miejsca związane z codziennym funkcjonowaniem społeczności żydowskiej w latach 1941–1943 jak również te, które były świadkami bestialskich wysiedleń organizowanych przez hitlerowców, a także zaznajomią się z nazwiskami osób ważnych dla tego niezwykle trudnego wycinka naszych dziejów. Prowadzenie: licencjonowany przewodnik miejski.

Spotkanie rozpocznie się na Rynku Podgórskim 1 (naprzeciwko Urzędu Miasta Krakowa). Zapisy mailowe lub telefoniczne w Filii nr 31.

© 2024 Biblioteka Kraków. Wszystkie prawa zastrzeżone.